Edyta w białoruskim radiu!

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11048
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Aro »

W piątek w południe wielu białoruskich
radiosłuchaczy po raz pierwszy usłyszało polską muzykę rozrywkową. Godzinna audycja o Polsce wyemitowana została na falach mińskiej rozgłośni Auto Radio, przy współudziale dziennikarzy z białoruskiej redakcji Radia Polonia.

Audycja miała charakter rozrywkowy, dominowała muzyka i konkursy z wiedzy o Polsce. Można było usłyszeć polskich wykonawców: Annę Marię Jopek, Edytę Górniak i Justynę Steczkowską.

Walery Sauko, dziennikarz białoruskiej redakcji Radia Polonia, który prowadził audycję wspólnie z białoruską dziennikarką, powiedział PAP, że to pierwszy wspólny projekt z rozgłośnią Auto Radio.

Audycja Polskiego Radia może przyczynić się do popularyzacji przede wszystkim polskiej muzyki, ale także Polski. Na falach białoruskiego radia muzyka polska jest prawie nieobecna.

Białorusini pytani o polskich wykonawców najczęściej wymieniają nazwisko Maryli Rodowicz i Anny German, które były bardzo popularne w czasach Związku Sowieckiego.

Tatiana Pac (PAP)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Estratos »

Wiecie co o ile sobie przypominam to premiera klipu do Impossible miala miejsce na Ukrainie (!), na stacji M1, klip mial swietna recenzje: "Klubowa czarodziejka wylania sie z cienia, by tanczyc na tle plomieni..." Moze to jest dobry kierunek na podboj swiata? Skoro nie Zachod, to moze Wschod :mrgreen: ?
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: monia80 »

Prosze bardzo gdzie to naszej edzi nie sluchaja :grin:
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Grzechu »

Estratos pisze:Wiecie co o ile sobie przypominam to premiera klipu do Impossible miala miejsce na Ukrainie (!), na stacji M1, klip mial swietna recenzje: "Klubowa czarodziejka wylania sie z cienia, by tanczyc na tle plomieni..." Moze to jest dobry kierunek na podboj swiata? Skoro nie Zachod, to moze Wschod :mrgreen: ?
Zgadza się, sam widziałem na jakiejś stronce ukraińskiej Edyte ( capsy z teledysku Impossible ) i ten text co Estratos przypomniał :wink: Ale co z tego, jak i tak jej chyba nikt nie zna na Wschodzie... :sad:

A tak wogóle to myśle że to dobry pomysł by Edyta zaatakowała Wschód... Dziwię się że Impossible nie odniosło tam sukcesu, bo w tej części Europy muzyka klubowa jest bardzo popularna :!: :!: :!: Wiem jedynie że w Czechach ją często grali, a reszta krajów :?: :roll:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: dorota »

no i co z tego ,ze grali jak płyt nie kupowali?w turcji tez edka dobrze sie zapowiadała i na tym koniec :sad:

jesli uderzy na wschód to bedzie konkurencją dla michasia wiśniewskiego
moze jakis duecik :?: :lol:
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: monia80 »

dorota pisze:no i co z tego ,ze grali jak płyt nie kupowali?w turcji tez edka dobrze sie zapowiadała i na tym koniec :sad:

jesli uderzy na wschód to bedzie konkurencją dla michasia wiśniewskiego
moze jakis duecik :?: :lol:
konkurencja dla wisniewskiego :roll: Edyta nie jest dla niego zadna konkurencja 8)

Duet z wisnieskim bron cie panie boze , zebym miala to kiedykolwiek zobaczyc :roll:

Mi sie marzy duet Edzi z Garou :grin:
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Wiolinka »

coż z tego, że na Ukrainie puszczą teledysk, czy piosenke w radiu, jak płyty Edki nikt nie kupi, to samo w Niemczech, gdzie osoby posiadające Invisieble można policzyc na palcach 1 reki, podobnie jest w Norwegii, kilka razy puścili Impossieble, powiedzieli że to polska wokalistka, sporo ach...och o urodzie Edi, a płyty i tak nikt nie kupił, juz pomijam fakt, że nie jest do kupienia ta płyta w Norge, tylko 5 singli było dla osób, które jako pierwsze dodzwoniły sie do radia!
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11048
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Aro »

Żeby Edyta zaistniała na Ukrainie potrzebna jest reklama. Zreszta im nie w głowie teraz jakies nowe płyty. To i tak kraj biedny gdzie pewnie muzyka słabo sie sprzedaje.
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Wiolinka »

Ukraińcy maja inna mentalność muzyczną, nie wiem czy Edyta sprzedałaby sie tam w dobrym nakładzie? Prawda jest taka, że poza Polska praktycznie Edyta jest nierozpoznawalna, są wyjatki, ale 1 na 1000! W Niemczech niby taka promocja była, a rzeczywistość wyglada inaczej, w momencie jak Edi opuściła Niemcy, zakończono promocję, dzisiaj nie usłyszysz jakiejkolwiek jej piosenki w niem. radiostacji!
Jarrecky
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 220
Rejestracja: 08 gru 2004, 22:51
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Jarrecky »

Wiolinka pisze:Ukraińcy maja inna mentalność muzyczną, nie wiem czy Edyta sprzedałaby sie tam w dobrym nakładzie? Prawda jest taka, że poza Polska praktycznie Edyta jest nierozpoznawalna, są wyjatki, ale 1 na 1000! W Niemczech niby taka promocja była, a rzeczywistość wyglada inaczej, w momencie jak Edi opuściła Niemcy, zakończono promocję, dzisiaj nie usłyszysz jakiejkolwiek jej piosenki w niem. radiostacji!
Nieprawda!! Teraz Wam cos opowiem. Moja babcia mieszka w Niemczech w Duesseldorfie i tez jest fanką Edyty:) I jesli slyszy Ją w radiu lub widzi w niemieckiej telewizji to płacze:) I kilka dni temu specjalnie dzwoniła do mnie zeby mi powiedziec, ze była u fryzjera w radiu Duessledorf akurat puścili "One&One". Jakis miesiac temu tez dzwoniła i mowila ze byla w supermarkecie "Kontra"(to taka niemiecka siec supermarketow) i słyszała "Impossible". Acha..jeszcze jedno...nie pamietam kiedy dokladnie, ale napewno w tym roku w stacji ARD przed losowaniem LOTTO puscili teledysk Edyty"One&One":) Wiec widac ze Niemcy pamietają o Edycie! i chwała im za to:)
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Grzechu »

Jarrecky, fajna masz babcię :wink:
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: ANETA »

Też bym chciała mieć taką równą babcię :grin: Z Twoją babcią łączy mnie jedno - ja też płaczę jak widzę Edytkę w TV. Ostatnio beczałam jak śpiewała na Ukrainie :grin:
Jarrecky
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 220
Rejestracja: 08 gru 2004, 22:51
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Jarrecky »

Ja moze nie becze jak widze Edyte, ale czuje sie strasznie podniecony, podeksytowany i jakoś jest mi tak miękko na sercu:)
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Wiolinka »

Jarrecky pisze:
Wiolinka pisze:Ukraińcy maja inna mentalność muzyczną, nie wiem czy Edyta sprzedałaby sie tam w dobrym nakładzie? Prawda jest taka, że poza Polska praktycznie Edyta jest nierozpoznawalna, są wyjatki, ale 1 na 1000! W Niemczech niby taka promocja była, a rzeczywistość wyglada inaczej, w momencie jak Edi opuściła Niemcy, zakończono promocję, dzisiaj nie usłyszysz jakiejkolwiek jej piosenki w niem. radiostacji!
Nieprawda!! Teraz Wam cos opowiem. Moja babcia mieszka w Niemczech w Duesseldorfie i tez jest fanką Edyty:) I jesli slyszy Ją w radiu lub widzi w niemieckiej telewizji to płacze:) I kilka dni temu specjalnie dzwoniła do mnie zeby mi powiedziec, ze była u fryzjera w radiu Duessledorf akurat puścili "One&One". Jakis miesiac temu tez dzwoniła i mowila ze byla w supermarkecie "Kontra"(to taka niemiecka siec supermarketow) i słyszała "Impossible". Acha..jeszcze jedno...nie pamietam kiedy dokladnie, ale napewno w tym roku w stacji ARD przed losowaniem LOTTO puscili teledysk Edyty"One&One":) Wiec widac ze Niemcy pamietają o Edycie! i chwała im za to:)
fajna ta Twoja babcia, moja lubi Edyte, ale nie płacze za nią, a dziadkowie z Niemiec są pod urokiem jej głosu, choć dziadek zawsze zadręcza mnie opowiastkami o tym, jakie to piekne są Polki...
Jarrecky
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 220
Rejestracja: 08 gru 2004, 22:51
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Edyta w białoruskim radiu!

Post autor: Jarrecky »

fajna ta Twoja babcia, moja lubi Edyte, ale nie płacze za nią, a dziadkowie z Niemiec są pod urokiem jej głosu, choć dziadek zawsze zadręcza mnie opowiastkami o tym, jakie to piekne są Polki...
Twoj dziadek ma absolutną racje i nie ma tu nad czym dyskutowac bo Polki sa najładniejsze. Podobaja mi sie jeszcze Francuzeczki...takie delikatne, subtelne i zarazem podniecajace :) Okrpne sa Niemki, Wloszki a nie wspomne juz o Czeszkach...totalny obłed:) A wracajac do mojej babci to faktycznie jest super. Jest z Edytą na bierzaco, bo opisuje wszystko w listach :)
ODPOWIEDZ